Lineup.cz - Tiskové zprávy - The Phantom's Revenge v exklusivním rozhovoru pro Českou republiku! 22.4.2011 Daft Funk - Calabria Palace, Plzeň

The Phantom's Revenge v exklusivním rozhovoru pro Českou republiku! 22.4.2011 Daft Funk - Calabria Palace, Plzeň

19.4.2011
Tzésar
The Phantom

Přinášíme Vám exklusivní a jediný rozhovor s The Phantom's Revenge pro Českou republiku. Připomínáme, že tento nadějný francouz srovnatelný s tvorbou Daft Punk nebo Duck Sauce, odehraje svoji českou premiéru již tento pátek 22.4.2011 v Calabria Palace v Plzni na akci Daft Funk!  Ještě než si párty pořádně užijeme, začtěte se do zajímavého rozhovoru nejenom kolem muzky.

Jak by jsi popsal našim čtenářům tu úžasnou muziku, kterou děláš?

V podstatě je to to, co by se dalo nazvat disco housem, funky house či dokonce french house, jen možná trochu s větší energií. Někdo na myspace mi jednou řekl, že má muzika zní jako Crydamoure (pozn. redakce - francouzský projekt) na vitamínové bombě. M​ožná to je to správné označení:)

Četl jsem, že jeden z tvých tracků vyjde na Ministry Of Sound / Hed Candi. Řekni mi něco o tom. Je to velmi vzrušující novinka!

Jedná se o spolupráci s 2 gentlemany  z Velké Británie; Ridney a Ghosts Of Venice. Track se bude jmenovat Looking for you a všichni jsme velmi potěšeni z takového úspěchu. Nikdy jsem čekal, že se naše produkce objeví na tak velkém labelu, takže je to velmi dobrý pocit.

Jaká je vůbec historie The Phantom’s Revenge? Líbí se ti víc djing nebo produkování?

Historie je docela klasika, začal jsem dělat DJing pro zábavu, když jsem byl student. Potom jsem začal dělat nějaké smyčky, ale nebylo to ještě tak dobré, jak bych si to představoval. Pak jsem ukončil studia, pracoval jsem v bance a jednoho dne jsem se rozhodl všechno zastavit, protože moje priority byly jiné. Chtěl jsem začít dělat hudbu. To bylo v roce 2007. A jestli mám raději djing nebo produkci? Nemohu říci, co se mi líbí víc, jsou to 2 různé věci. Ale když jsem začal dělat hudbu, začal jsem i víc hrát po klubech jako dj, takže v podstatě mohou být i takové odlišnosti někdy dost propojeny.

Jak se daří french house music ve Francii?

Scéna ve Francii je opravdu v pohodě. Sice french house v posledních letech nebyl kupodivu tolik na výslunní tak jako třeba mimo Francii, ale rok od roku je situace lepší a lepší a to nejen v Paříži, ale všude ve Francii.

Obligátní otázka. Na čem se dají vykouzlit tak skvělé tracky?

Nepoužívám ani tak hardware, jako spíš Fruity Loops a řadu externích modulů, fx a tak dále. Dnes již opravdu hardware nehraje nejdůležitější roli v tomto druhu hudby, stejně tak hudební programy, které umožňují to samé. Mohl jsem využívat ke skládání muziky Ableton a zvuk by se opravdu nijak výrazně nelišil, ale pro mě je jedna z hlavních částí při tvorbě muziky pátrání po dobrých zvukových samplech. Věřte mi, že to zabere stejně a možná i více času, než když bych si hrál se syntezátory a podobnými věcmi.

Kde nacházíš inspiraci k hledání svých zvuků?

Většinou od sledování filmů (všechny druhy filmů, 80 léta mají možná největší vliv), ale také během hraní videoher, čtení knih a samozřejmě poslouchám i  hudbu jiných lidí. Velice mě fascinuje také vztah mezi zvukovým a obrazovým materiálem.

Co považuješ za svůj největší úspěch v hudbě?

Cestování na festivaly a vystupování v klubech, protože hudba je pro mě to nejlepší, co jsem si mohl kdy představit.

Kde všude jsi hrál? Jaké byl nejlepší párty místo?

Hrál jsem na úžasných místech např. v USA, Brazílii, Austrálii, Španělsku, Itálii, Německu, Slovensku, Polsku a taky ve Francii samozřejmě:) Moje oblíbené místo je New York, protože to bylo první vystoupení v USA a takový můj splněný sen. Byla to úžasná párty. Pokud se jedná o lidi, tak nejvíce paří asi v Brasílii.

Jakou hudbu posloucháš doma nebo v autě?

Všechny druhy hudebních směsí, nejčastěji v režimu shuffle. Při odpovídání na tyto otázky mi můj tracklist za posledních 20 minut říká Big Boi, Metronomy, Radiohead, Curtis Mayfield, 10cc, Mozart, Evil Nine, Kenny Dope…

Pracuješ teď na nějakém novém materiálu ve studiu?

Ano, dodělával jsem skladby pro mé nové EP. Pracoval jsem i na jiných věcech, myslím, že budete překvapeni zvukem, který nezní jako mé obvyklé tracky. Samozřejmě vznikají nové remixy a jeden můj poslední track se momentálně objeví na kompilaci, ze které budou všechny peníze z prodeje věnovány Japonsku zasaženému nedávnou katastrofou.

http://www.youtube.com/watch?v=_sHFO-gZhq0

Od roku 2007 máš na svém kontě poměrně dost tracků a remixů. Víš, kolik jich asi tak je?

Myslím, že jich bude kolem 30, některé z nich můžete najít na Beatportu nebo na Junu http://www.junodownload.com/search/?quick_search_download=all&q=The+Phantoms+Revenge&qs=1&s_search_precision=any&s_genre_id=0000

Je někdo, s kým bys chtěl dělat hudbu?

Těch lidí je skutečně velmi mnoho, ale já bych rád zkusil dělal hudbu s lidmi, kteří ji dělají úplně jinak než já. Rád bych zkusil práci s hip hop producenty.

Tvoje  oblíbené jídlo / pití?

Miluji japonské a italské jídlo, problém je, že většinu času jím nezdravé jídlo. Také mám rád pivo.

Tvoji hudební hrdinové?

Takže pokud budu mluvit jen o house hudbě, protože jinak by byl seznam velký, moji nejoblíbenější jsou Paul Johnson, Kenny Dope, Armand Van Helden, Justice, Breakbot a Punk Daft samozřejmě:)

http://www.youtube.com/watch?v=Dj0qCTk7Gag&feature=related

Jak trávíš volný čas?

Sledováním filmů, amerických televizních show jako Lost, the Wire, Dexter, hraním PlayStation 3, hraju fotbal, pitím piva… Musím přiznat, že některé tyto činnosti jsou velmi relaxační.

Už jsi někdy byl v České republice?

Ne, nikdy a osobně moc toho o ní nevím. Spousta lidí mi ale řeklo úžasné věci o Praze a celé zemi. Co si tak ještě vybavuji, znám vaše fotbalové hráče. Jsem opravdu nadšený z nabídky přijet zahrát právě do vaší země.

Víš něco o českém pivu a českých ženách?

Vím, že pivo je levnější než tady u nás ve Francii. O českých dívkách se říká, že jsou krásné.

Proč děláš hudbu?

Abych byl šťastný.

Líbí e ti zvuk house music, jakou dělá David Guetta nebo Sweedish house mafia? V ČR nyní Češi zjišťují, že David Guetta je jen obchodní značka a reagují na to někdy dost udiveně. Pro většinu djs je David Guetta nadávka. Co si o tom myslíš?

Myslím, že způsob, jakým lidé vidí Davida Guettu je opravdu v každé zemi jiný. Mám úctu k tomuhle člověku, ale ne kvůli zvuku, který dělá dnes, ale proto, že tenhle chlápek jako jeden z prvních přinesl do Francie zvuk house music v pozdních 80. letech, takže je v tomto byznysu hodně dlouho. Jeho první album bylo docela v pohodě, nebylo to úplně to pravé pro rádia, jako jeho poslední tvorba. Prostě hodně pomohl ve vývoji francouzské housové scény. Teď je spíš ochranná známka, než skutečný umělec a to je teď možná příčina těch tun strašných inscenací. Myslím, že důvod, proč spousta djs k němu má odpor je, že mu závidí jeho úspěch.

Máš rád současný mainstreamový house?

Moc se mi nelíbí komerční house music, je to opravdu jiné, než jaké to bylo před několika lety. Mám na mysli třeba Stardust, to byl obrovský hit v rádiích, na MTV a přitom to bylo tak v pohodě! V té době jsme mohli slyšet ve Francii na celorepublikových rádiích skladby jako Bucketheads, Cassius, Phats & Small a teď je to Rihanna, Usher a Black Eyed Peas… Chápu, že lidé tuhle muziku mají rádi, ale myslím, že je to jen proto, že velká rádia nenabízejí nic jiného. Myslel jsem, že skutečnost, že track jako Barbra Streisand, který měl hodně úspěchů (dokonce i na velkých komerčních rádiích) bude mít dopad na budoucí house produkci, ale asi jsem se mýlil, nic se doposud nezměnilo.

Discohouse zažívá velký boom. Je to pravda?

Nevím, jestli to můžeme nazvat boom, ale je to pravda. Lidé se zdají být více a více vnímaví k tomuto druhu hudby a můžete slyšet mnoho nových producentů disco house. Když jsem začal v roce 2007 muziku, moc disco housových producentů nebylo. Je to dobrá věc, ale má i negativní dopady. Myslím, že zde převažuje kvantitativní složka nad kvalitativní, ale je to jen můj názor.

Jinak jsem velký fanoušek 70‘ a 80‘ a myslím si, že díky discu mohou být lidé šťastnější, taková hudba je přímo nutí tančit a usmívat se a to je možná to nejdůležitější!

 the phantom's revenge

Populární články:
Další články autora:

Tour de Bar 3 - ČEZ Aréna, Pardubice

V pátek se v ČEZ Aréně utkaly nejlepší bary z Pardubic a Hradce Králové ...

LayDee Jane a Ladida - Gimlet Music Bar, Pardubice

V sobotu nás čekala druhá část oslav 3. narozenin Gimletu a na tomto mejdanu nám za ...

Polštářová bitva - Zámek Choltice

V sobotu se na Zámku konala "Polštářová bitva" na kterou byla připravena pořádná ...

Vězeňská Dámská Jízda - Patapuf Bar, Pardubice

Dubnová dámská jízda měla podtitul "Vězeňská" a tak na dámy čekaly drsné ...

Velikonoční Párty - Neon Partyplace, Hradec Králové

V sobotu jsem poprvé zavítal do clubu NEON partyplace, který naleznete v Hradci Králové ...

Přečtěte si také:
Autor:
Tzésar - Tomáš
Autor článku: Tzésar - Tomáš
redaktor
Redaktor rubrik Víkendová trojka, Jak udělat hit, můžete ho potkat i na mejdanech, jak roztáčí placky...

Diskuze: