Lineup.cz - Tiskové zprávy - Sázavafest na Zeleném ostrově slibuje tři dny hudby a nejen to...

Sázavafest na Zeleném ostrově slibuje tři dny hudby a nejen to...

19.5.2011
Mára
Sázavafest na Zeleném ostrově slibuje tři dny hudby a nejen to...

Letošní 11. ročník Sázavafestu se v Benešově u Prahy připravuje v duchu reggae, ska, jazzu, kytarovek, elektroniky a folku. Tradičně nabídne autorská čtení, filmy a pro ty nejmenší poskytne zázemí v Dětském koutku Minimax přímo v areálu Zelený ostrov. Areál Zelený ostrov se nachází nedaleko vlakového i autobusového nádraží v Benešově (cca 5 minut chůze), je také v těsné blízkosti zámku Konopiště (cca 20 minut chůze). Na dohled se nachází stylová venkovní plovárna Koupadla na Sladovce z 30. let, kde se v čase konání festivalu budou odehrávat živé koncerty. Sázavafest letos nabídne celkem 6 scén, přičemž dvě z nich budou umístěny v zastřešených halách s kapacitou 5000 lidí. Na Zeleném ostrově vystoupí více jak 120 účinkujících, z domova i zahraničí.

Hlavním headlinerem Sázavafestu je současná elektro špička Hurts z Manchestru. Z kytarovek zazáří britští The Subways. Zahrají také britští Kosheen, kteří se do České republiky vrací v kompletní pětičlenné koncertní sestavě. Dále vystoupí legendární Alphaville, kteří kapelu založili v roce 1982 a do pamětí tehdejších posluchačů se zapsali hitem „Forever Young“. Mezi dalšími potvrzenými interprety dominují již dříve avizovaní Nouvelle Vague a Belleruche. Vedle nich diváky strhne německá pop-punková kapela Green Frog Feet a dále se tuzemskému publiku představí i šestičlenná kapela Mad Heads XL z Ukrajiny. Multižánrovost na Sázavafestu  doplní německá jazzová partička Jazzanova, která mixuje jazz, elektroniku, dancefloor, broken beat, ale i folk nebo soul.

České barvy budou hájit Chinaski, třemi Anděly ocenění Nightwork, zahraje také kapela Wohnout, oblíbení Charlie Straight nebo Tata Bojs. Dále se na jevištích vystřídají Mandrage, Tomáš Klus, Toxique, Rybičky 48, Roman Holý a jeho J. A. R., s Matějem Ruppertem pak vystoupí s projektem Monkey Business. V pátek 5. 8. se představí kapela Pub Animals, která letos získala žánrového Anděla a její živé koncerty se pomalu stávají legendárními. Nebude chybět ani zpěvačka Věra Bílá, která se na jevišti ukáže s kapelou Gynovci. Elektronickou scénu bude reprezentovat DJ Lucca společně s kytaristou Michalem Pavlíčkem. Společný koncert odehrají také Dara RolinsDanem Bártou. Do Benešova dorazí i Petr Spálený, Václav Koubek nebo Jiří Schmitzer.

Snad nejoblíbenější festivalový žánr – ska ­– odstartuje 11. ročník Sázavafestu a bude ho provázet po všechny dny programu. Již čtvrteční den se předvede největší česká ska legenda Sto zvířat. Vedle nich zahraje tuzemská ska a rocksteady stálice Basta Fidel, dále Prague Conspiracy, přijedou i nespoutaní Fast Food Orchestra a Pub Animals, kteří za svou poslední desku „Safar-I“ získali cenu Anděl 2010 v kategorii ska & reggae. A chybět nebudou ani česko-britští The Chancers.


Novinkou letošního Sázavafestu je Dětský koutek Minimax, kde budou moci rodiče na čas odložit své ratolesti a jít si nerušeně poslechnout oblíbenou kapelu. V tomto vyhrazeném prostoru se o děti od 3 let bude starat pedagogicky vyškolený personál, který pro ně má připravený bohatý program. Více informací o Dětském koutku Minimax naleznete na stránkách festivalu. Již teď je možné si zarezervovat hlídání na adrese www.berusky-hlidani-deti.cz.

Bude-li si chtít návštěvník Sázavafestu na chvíli odpočinout od hudby, může zavítat třeba na filmovou a divadelní stage, kde bude k vidění to nejlepší z Ozvěn Anifestu. K dispozici bude také taneční a relaxační studio Tanytany. Workshopy Evy Grambalové jsou zaměřeny především na břišní tance. Dalším relaxačním prvkem bezesporu bude Urbano zumba latino, lekce zumby v podání našich nejlepších instruktorů za doprovodu DJ Kapucina. Autorská čtení zajistí Iva Lecká, Michal Viewegh a přidá se i Leoš Šedo, který uvede knihu „Beatles přistanou v Praze dnes večer“, což jsou tři povídky s „rockovými“ náměty.

Praktické informace

Festivalový areál se pro veřejnost otevře ve čtvrtek 4. 8. v 11:00 a bude v provozu do neděle 7. 8. V blízkosti areálu bude zřízené oficiální parkoviště, cena za parkovné na celý festival bude stát 150 Kč. Kdo by chtěl ušetřit za dopravu na festival, ať určitě přijede vlakem. Návštěvníci Sázavafestu mají možnost zakoupit a využít zpáteční jízdenku Českých drah, odkudkoliv z ČR do Benešova s 50% slevou z obyčejného jízdného. Pokud si návštěvník Sázavafestu zakoupí zpáteční jízdenku do Benešova s datem nástupu jízdy od 3. 8. do 7. 8. 2011, může s touto jízdenkou, která bude označena razítkem ČD VLAK+, cestovat zpět zdarma. Návštěvníci festivalu musí při nákupu jízdenky žádat jízdenku s názvem "Vlak+ Sázavafest 2011" a automaticky obdrží zpáteční jízdenku za cenu jednosměrné, kterou si musí nechat následně označit razítkem na místě k tomu určeném u vstupu do areálu festivalu. Pokud tak neučiní, budou muset při zpáteční cestě, která se uskuteční v termínu od 4. 8. do 8. 8. 2011 zaplatit plné jízdné.

Stanové městečko se nachází uvnitř areálu a bude zpoplatněno částkou 200 Kč za osobu. Předprodej začíná 1. června v sítích Ticketpro a Eventim. Kapacita je dostatečná, ale samozřejmě omezená. Do areálu Zelený ostrov a stanového městečka není přípustné vnášet potraviny, pití apod. V areálu stanového městečka bude otevřen obchod, který nabídne základní potraviny a drogerii v cenách obvyklých jako za branami Sázavafestu. Celý areál je vybaven vlastním vodovodem, sprchy budou k dispozici zdarma. Pro koupání bude k dispozici také nedaleká stylová venkovní plovárna s občerstvením a plavčíkem Koupadla na Sladovce z 30. let. Zde se v čase konání festivalu budou odehrávat i živé koncerty. Vstup na plovárnu bude zdarma.

Vstupenky

Od 1. května cena jedné vstupenky v České republice vystoupala na 900,- Kč + poplatky.  Od 1. června připravujeme akci 3+1 nebo 4+2. Vstupenky je možné zakoupit v sítích Ticketpro a Eventim, na Slovensku jsou k mání v pobočkách sítě Eventim nebo online na eticketpro.sk.

 

Více na www.sazavafest.cz

Partneři 11. ročníku letního Sázavafestu:

Pivovar Ferdinand a.s., Kofola, Staropramen, Houser, Sedmička, Radio KISS, Centrum.cz, Danone, Lavičky ADnet, Posázaví, Jiskra, Sládek Group, Ochrana Fauny, Deník, Vhs, Wifcom, Muzikus.cz, Benešov, Jenpromuze.cz, Prima Cool, Berušky, Crocs, Corny, Nikita, Cinestar, Faceup, Pastelka, TV Minimax, Instinkt, EuroAWK, Railreklam, Promopro, Music City, Adactive, CZM, Poslouchej.net, Musiq1, Čsfd.cz, Hudba.sk, OSA, Čistý festival, Radio 1

Populární články:
Další články autora:

Tour de Bar 3 - ČEZ Aréna, Pardubice

V pátek se v ČEZ Aréně utkaly nejlepší bary z Pardubic a Hradce Králové ...

LayDee Jane a Ladida - Gimlet Music Bar, Pardubice

V sobotu nás čekala druhá část oslav 3. narozenin Gimletu a na tomto mejdanu nám za ...

Polštářová bitva - Zámek Choltice

V sobotu se na Zámku konala "Polštářová bitva" na kterou byla připravena pořádná ...

Vězeňská Dámská Jízda - Patapuf Bar, Pardubice

Dubnová dámská jízda měla podtitul "Vězeňská" a tak na dámy čekaly drsné ...

Velikonoční Párty - Neon Partyplace, Hradec Králové

V sobotu jsem poprvé zavítal do clubu NEON partyplace, který naleznete v Hradci Králové ...

Přečtěte si také:
Autor:
Marek Jablonovský - Mára
Autor článku: Marek Jablonovský - Mára
šéfredaktor
Šéfredaktor, fotograf...

Diskuze: