Lineup.cz - Tiskové zprávy - Sázavafest- Irie Révoltés patří k nejúspěšnějším evropským reggae kapelám

Sázavafest- Irie Révoltés patří k nejúspěšnějším evropským reggae kapelám

12.7.2011
Mára
Sázavafest- Irie Révoltés patří k nejúspěšnějším evropským reggae kapelám

Před jedenácti lety přišli v německém Heidelbergu na svět Irie Révoltés. Dnes je jasné, že se jedná o seskupení, které má na evropské hudební scéně velký úspěch a jeho koncerty se těší velké pozornosti. Během několika let se ze skupinky přátel jamajské hudby stala profesionální kapela, která patří k nejčastěji koncertujícím v Evropě. V pátek 5. 8. večer ji budeme moct vidět na Sázavafestu v Benešově u Prahy a je zřejmé, že své české příznivce nenechá v klidu.

Irie Révoltés je trojice šílených vokalistů podporovaná sedmi dokonalými a nadto velice hravými muzikanty. Jejich jediným cílem je pobavit a roztančit publikum, pro které hrají, a zpravidla se jim to daří.

 

Tahle kapela je navíc důkazem multikulturnosti Evropy: vznikla v Německu, zpívá francouzsky, anglicky a německy a hraje jamajské reggae a ska, další karibské hudební lahůdky i hip-hop. Její zatím poslední album se jmenuje Mouvement Mondial a vyšlo loni.

Vedle Irie Révoltés na Sázavafestu vystoupí britské duo Hurts, němečtí Alphaville, kytarová partička The Subways, francouzští Nouvelle Vague,  Jazzanova hrající jazz, Kosheen, kteří se do České republiky vrací v kompletní pětičlenné koncertní sestavě, dále také Belleruche, Mad Head XL a mnoho dalších. Jana Kirschner zde odehraje vůbec první vystoupení po mateřské dovolené. Společný koncert odehraje Dara RolinsDanem Bártou, zahrají také Chinaski, Nightwork, Wohnout, Charlie Straight, Tata Bojs, Mandrage, Tomáš Klus, Toxique, Roman Holý a jeho J. A. R., s Matějem Ruppertem pak vystoupí s projektem Monkey Business. Celkem se na Sázavafestu vystřídá více jak 150 účinkujících na šesti scénách.

Festivalový areál se pro veřejnost otevře ve čtvrtek 4. 8. v 11:00 a bude v provozu do neděle 7. 8. V blízkosti areálu bude zřízené oficiální parkoviště, cena za parkovné po celou dobu festivalu bude 250 Kč. Kdo by chtěl ušetřit za dopravu na festival, ať určitě přijede vlakem. Návštěvníci Sázavafestu mají možnost zakoupit a využít zpáteční jízdenku Českých drah (Vlak + Sázavafest 2011) odkudkoliv z ČR do Benešova s 50% slevou z obyčejného jízdného.

Vstupenky je možné zakoupit v sítích Ticketpro a Eventim od 1. července za 1000 Kč + poplatky, na místě pak budou vstupenky za 1200 Kč. Vzhledem k množícím se dotazům a zájmu o koupi jednodenního vstupného se pořadatelé rozhodli zavést sobotní vstupenky v ceně 700 Kč. Tyto vstupenky bude možné zakoupit pouze na místě.

Více na www.sazavafest.cz

 

 

 

 

 

Populární články:
Další články autora:

Tour de Bar 3 - ČEZ Aréna, Pardubice

V pátek se v ČEZ Aréně utkaly nejlepší bary z Pardubic a Hradce Králové ...

LayDee Jane a Ladida - Gimlet Music Bar, Pardubice

V sobotu nás čekala druhá část oslav 3. narozenin Gimletu a na tomto mejdanu nám za ...

Polštářová bitva - Zámek Choltice

V sobotu se na Zámku konala "Polštářová bitva" na kterou byla připravena pořádná ...

Vězeňská Dámská Jízda - Patapuf Bar, Pardubice

Dubnová dámská jízda měla podtitul "Vězeňská" a tak na dámy čekaly drsné ...

Velikonoční Párty - Neon Partyplace, Hradec Králové

V sobotu jsem poprvé zavítal do clubu NEON partyplace, který naleznete v Hradci Králové ...

Přečtěte si také:
Autor:
Marek Jablonovský - Mára
Autor článku: Marek Jablonovský - Mára
šéfredaktor
Šéfredaktor, fotograf...

Diskuze: