Lineup.cz - Tiskové zprávy - Metalový čtvrtek na JamRocku

Metalový čtvrtek na JamRocku

20.5.2011
Mára
Metalový čtvrtek na JamRocku

Již za necelý měsíc uvede jeden z největších českých multižánrových festivalů skvělou švédskou kapelu Therion! Tento kult světového symfometalu vystoupí ve čtvrtek 9. června , který je věnován (až na žánrové zpestření v osobě skvělého Lou Fanánka) celý metalu a jeho veskrze tvrdším formám.

Therion zahrají nejen písně z loňské desky "Sithra Ahra", která vyšla v polovině září 2010, ale krom ještě starších známých pecek i úplné novinky! Celé vystoupení bude obohacené o navrátivšího se Nalleyho Påhlssona, který se zbavil svých závislostí a plně se vrátil ke kapele na své původní místo basáka. Poslední deska, jak jinak než mystická, řeší dualitu světa a vyšla z pera klávesáka Christofera Johnssona. Jako každý další počin od Therionu přináší hudební odlišnosti, nicméně jako celek koresponduje s jejich dosavadní tvorbou, takže každý fanoušek téhle severské formace si přijde na své.

Deska „Sitra Ahra“ vznikala více než jedenáct let a byly na ni použity skladby, které nezapadaly do konceptů předchozích titulů. Není to však možné chápat jako „využití zbytků“, ale naopak, jak říká jejich autor Christofer Johnsson „Jsou jako víno, které s léty zraje“! Autor i kapela na nich pracovali a upravovali je tak dlouho, až vzniklo CD, které mnozí řadí k tomu nejlepšímu co kdy Therion, kapela, která jako první vůbec vystoupila naživo se symfonickým orchestrem, vydal.

Během metalového čtvrtku vystoupí česká legenda Locomotive, která si dává přídomek heavy weight hardcore a která patří mezi to absolutně nejlepší u nás z kategorie „fakt upřímný tvrdý muziky“. Kapela již od poloviny devadesátých let brázdí českou hudební scénu a dosáhla mnohých úspěchů. Mimo jiné vystupuje na největších metalových festivalech spolu se světovými jmény typu TESTAMENT, MACHINE HEAD, PRO-PAIN, NAPALM DEATH, AGNOSTIC FRONT a mnoho dalších... Své fanoušky si získavají především svou živelnou show plnou energie a potu, kterou předvedou poprvé i na letošním JamRocku. Zahrají zde svoje nejznámější skladby a zároveň představí úplné novinky, mezi které patří i zbrusu nový song Peklo.

Mezi velmi oblíbené kapely patří i domácí Shatter, který zde uvede nového zpěváka, jenž znamená posun k dalším dimenzím kapely, vzhledem k tomu, že, jak sami ostatní členové Shatteru říkají „nejen výborně řve, ale umí i melodicky zpívat“. Zároveň zde naplno rozbalí i čerstvě natočený klip Incarnate.

JamRock od letošního ročníku začal aktivně vyhledávat nové kapely, které svým uměním mnohdy předčí leckterou „slavnou“. Mezi největší objevy českého domácího alternativního hardcoru patří pražští Momma Knows Best, kteří se svým nekompromisním přístupem k nástrojům, jež bravurně zvládají, i výborným vokálům podporujícím dobře vystavěné skladby, brzy zařadí mezi úplnou českou špičku žánru.

Žánrové zpestření vytváří skvělý Lou Fanánek, tentokráte s rockovějšími Syny Výčepu, kde zastoupí zesnulého Frantu Sahulu. Uslyšíme jejich nejlepší „pecky a fláky“ a o zábavu a dobrou muziku zde rozhodně nebude nouze.

Metalový čtvrtek festivalu JamRock je rok od roku lépe obsazen a to včetně zahraničních hvězd. Letos tak nabízí výbornou podívanou a fanouškům skvělé zážitky , to vše jen za 390korun. Více o kapelách a festivalu najdete na www.jamrock.cz

 

 

Populární články:
Další články autora:

Tour de Bar 3 - ČEZ Aréna, Pardubice

V pátek se v ČEZ Aréně utkaly nejlepší bary z Pardubic a Hradce Králové ...

LayDee Jane a Ladida - Gimlet Music Bar, Pardubice

V sobotu nás čekala druhá část oslav 3. narozenin Gimletu a na tomto mejdanu nám za ...

Polštářová bitva - Zámek Choltice

V sobotu se na Zámku konala "Polštářová bitva" na kterou byla připravena pořádná ...

Vězeňská Dámská Jízda - Patapuf Bar, Pardubice

Dubnová dámská jízda měla podtitul "Vězeňská" a tak na dámy čekaly drsné ...

Velikonoční Párty - Neon Partyplace, Hradec Králové

V sobotu jsem poprvé zavítal do clubu NEON partyplace, který naleznete v Hradci Králové ...

Přečtěte si také:
Autor:
Marek Jablonovský - Mára
Autor článku: Marek Jablonovský - Mára
šéfredaktor
Šéfredaktor, fotograf...

Diskuze: