Lineup.cz - Tiskové zprávy - JamRock- Reef jsou zpět

JamRock- Reef jsou zpět

26.4.2011
Mára
JamRock- Reef jsou zpět

REEF are back! Křičela světová média o věhlasné britské kapele Reef a jejím návratu. A teď, po více než jedenácti letech, ji uvádí jeden z nejoblíbenějších festivalů u nás - JamRock 2011!   

Nejprve proběhla zpráva o šesti koncertech v Británii,  plánovaných na duben 2010. To co se dělo na totálně vyprodaných plochách, se těžko popisuje, ale nechme zaznít slova vynikající zpěvačky české kapely Nil, Hanky Kosnovské, která si jejich koncert v Londýně nenechala utéct:

“ Byl to děs! To co dělali lidi, jsem fakt ještě nezažila. Stáli jsme ve druhé řadě a já se nemohla dvě hodiny ani nadechnout. Koncert byl absolutně super a zároveň absolutně šílenej!“

 

Těch šest koncertů bylo vyprodáno během chvilky. Protože všechny skončily stejně –  předvyprodané a na konci nadšené publikum, rozhodli se REEF ještě pár jednorázových koncertů přidat.   

Letos, kromě světově proslulého Glastonbury,  vystoupí o čtrnáct dnů dříve 11. června  na JamRocku v Žamberku.

„Jsme strašně rádi, že se nám podařilo po dlouhém a složitém jednání skvělé REEF přivézt k nám na JamRock! Jejich muzika z nich udělala kultovní kapelu, která ať vystoupila kdekoliv, tak sklidila neuvěřitelný úspěch. Je to skupina, která se „prodává“ hlavně svým živým vystoupením. I když o hity v rádiu rozhodně nikdy neměli nouzi a těsně před koncem tisíciletí vystoupali až na samý vrchol, kdy jejich album Glow bylo absolutně první v britském žebříčku alb!“, říká o kapele dramaturg festivalu Libor Pavlata.

Kdo tedy jsou REEF? V první řadě jednou z nejzajímavějších rock´n´rollových kapel v Británii!  Jejich privilegované postavení na rockové scéně potvrzují úspěchy jak v žebříčcích, tak v návštěvnosti koncertů.

Nastoupená jízda Reef se nedlouho po jejich vzniku, na přelomu let 93 – 94, značně zrychlovala, turné je zavedlo do Ameriky, Austrálie a Japonska, v Londýně hráli jako předkapela The Rolling Stones. Singl Weird se umístil na 18. místě singlové TOP20. Tímto úspěchem zakončili Reef svůj rok obrovského vzestupu.

Ale to vše byl teprve začátek - celosvětově proslavená se kapela stala díky  albu Glow z roku 97, ozdobenému dvakrát platinovou deskou. Společně s Georgem Drakouliousem (producent Toma Pettyho atd…) na něm Reef pracovali v legendárních londýnských studiích Abbey Road a dokončovali jej v Los Angeles ve studiích Royaltone.


Singl Place Your Hands se stal No.6. britské hitparády, o dvě příčky níž skončil další hitový singl Come Back Brighter. Glow, které vystoupalo přímo na první místo albového žebříčku a osvobodilo britský národ od dlouhodobé a pro mnohé nesnesitelné nadvlády popových hvězdiček! Následovaly singly Consideration  a Yer Old  v létě stejného roku. Kapela musela na začátku roku 1998 zpomalit - vždyť předchozích 18 měsíců byla v jednom kole úspěchů a vzestupu.

Myslím si, že to, co děláme my, je čerstvá věc, ale jediná cesta, jak s lidmi komunikovat, je jít za nimi a ukázat jim to. Jsme nejlepší živou kapelou v Británii, o tom nemůže být zatraceně přece žádných pochyb!" tvrdil sebevědomě Gary Stringer, zpěvák kapely.

Nicméně v roce 2003 se kapela rozpadla. Na chvilku je spojila jen smrt jejich manažera, kdy v roce 2006 zahráli na pohřbu v kompletní sestavě pouhé 3 skladby. Na konci roku 2009 však ohlásili REEF již zmíněných 6 koncertů na příští rok. Obrovský úspěch je dovedl k rozhodnutí, zahrát pár jednotlivých koncertů, protože každý z členů kapely má své samostatné hudební projekty.

O to větší máme štěstí, že tuto kultovní kapelu můžeme po dlouhých dvanácti letech, a možná naposled, vidět také v České republice na festivalu JamRock, festivalu,  jehož jméno mají označeny ve svém kalendáři již tisíce příznivců hudby, pohody a všeho toho, co dělá JamRock tak ojedinělým. Další info najdete na www.jamrock.cz

-bert-

Populární články:
Další články autora:

Tour de Bar 3 - ČEZ Aréna, Pardubice

V pátek se v ČEZ Aréně utkaly nejlepší bary z Pardubic a Hradce Králové ...

LayDee Jane a Ladida - Gimlet Music Bar, Pardubice

V sobotu nás čekala druhá část oslav 3. narozenin Gimletu a na tomto mejdanu nám za ...

Polštářová bitva - Zámek Choltice

V sobotu se na Zámku konala "Polštářová bitva" na kterou byla připravena pořádná ...

Vězeňská Dámská Jízda - Patapuf Bar, Pardubice

Dubnová dámská jízda měla podtitul "Vězeňská" a tak na dámy čekaly drsné ...

Velikonoční Párty - Neon Partyplace, Hradec Králové

V sobotu jsem poprvé zavítal do clubu NEON partyplace, který naleznete v Hradci Králové ...

Přečtěte si také:
Autor:
Marek Jablonovský - Mára
Autor článku: Marek Jablonovský - Mára
šéfredaktor
Šéfredaktor, fotograf...

Diskuze: