Lineup.cz - Tiskové zprávy - Apokalypsa - Brazilský export – Fernanda Martins

Apokalypsa - Brazilský export – Fernanda Martins

19.9.2010
Gody
Apokalypsa - Brazilský export – Fernanda Martins

Apokalypsa 33 / Brno (CZ) / 19. 11. 2010
Fernanda Martins se narodila v roce 1982 v brazilském městě Medianeira. Odmalička milovala hudbu a dodnes má doma širokou sbírku alb z 80. a 90. let.  Oblíbila si především skupiny, které používaly elektronické nástroje a synthy, jako např. Depeche Mode, David Bowie, Pet Shop Boys, Ace of Base, a další. 

Díky internetu se postupem času dozvěděla o zásadních jménech techna, jako jsou Carl Cox, Jeff Mills, Laurent Garnier, Dave Clarke, Mauro Piccoto. Vliv na její pozdější sound měli i Dave The Drummer, Glenn Wilson a Adam Beyer.  

V roce 2002 se Fernanda přestěhovala do města Curitiba, kde začala navštěvovat kluby, ve kterých se hrály britské odnože techna a housu. Tyto večírky jí ovlivnily natolik, že si v roce 2002 pořizuje první gramofony a učí se mixovat.

Fernanda je perfekcionistka, proto denně stojí za gramofony několik hodin a snaží se svůj styl míchání co nejlépe vytříbit. Ostatně to je snad úděl všech brazilských DJs a to nejen v technu, ale v drum n bassu. 

Učí se na deskách, které by se daly zaškatulkovat jako funky, groove, acid techno. Obliba takového soundu jí neopustila ani v dnešní době, a proto jí občas můžeme slyšet čistě v techno setu. 

Velký zlom v jejím osobním i profesním životě však přichází, když potkává DJe Lukase. Fernandě se Lukas zalíbil trošku víc než jen jako hardtechno DJ a sama dnes přiznává, že to byla láska na první pohled. Od této chvíle začíná Fernanda nakupovat tvrdší a rychlejší desky a do podvědomí lidí se začíná zapisovat jako hardtechno DJka.

Od roku 2007, kdy začíná s Lukasem bydlet ve španělské Barceloně, společně rozjíždí sérii speciálních setů na 4 gramofony a později i label AudioCode Records. Jejich charisma, při hraní ze 4 gramofonů, mnoho fanoušků přirovnává k setům dvojice Pet Duo. 

 Apokalypsa

Sám Lukas o ní říká:

„S Fernandou se cítím během hraní jistěji (pozn. než s Obim nebo Lexisem) a sety jsou hudebně rozmanitější. Fernanda má skvěle zvládnutou techniku mixování a navzájem známe svůj hudební výběr... stačí jen mrknout a oba víme, kam chceme najednou vývoj setu směřovat. Kolikrát už se nám stalo, že jsme set začali normálním technem a končili až extrémním hardtechnem!“

 

Fernanda však hraje i s další brazilskou kočkou, kterou jsme již na Apokalypse měli šanci slyšet – Candy Cox! Společně začátkem tohoto roku rozjely label Pink About It, na kterém podporují především nadějné a talentované producentky a DJky, kterým chtějí pomoci ke zviditelnění. Samy na něm vydávají pod pseudonymem Pink Noise. Ostatně Fernanda se vždy snažila podporovat své kolegyně – za zmínku stojí i projekt Domina DJs, pod jehož hlavičkou se uskutečnilo několik parties s čistě ženským line-upem. 

Apokalypsa2 

Fernanda je v současné době považována za jednoho z nejlepších nováčků brazilské techno scény a mnoho lidí o ní mluví po celém světě mluví jako o vycházející hardtechno hvězdě.

 

Svůj talent již mohla představit v zemích jakou např: Argentina, Belgie, Kolumbie, Francie, Německo, Itálie, Nizozemsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Portugalsko, Ukrajina, Venezuela.

Mezi zásadní akce v její kariéře patří: Defqon. 1 Festival, Aquasella, Monegros deser fetival, Awakenings,  Q-base festival, City parade, Ruhr in Love, XPerience Festival, City Parade a hraní v klubech: Tresor, Florida 135, Fabrik, La Cova a další. 

Apokalypsa3

Odkazy:

www.djfernandamartins.com

http://www.myspace.com/djfernandam 

www.facebook.com/djfernandamartinsfanspage

Video:

http://www.youtube.com/watch?v=jHNjSAI29n0

Sety:

Lukas & Fernanda Martins Set

Dj Lukas & Fernanda Martins @ AQUASELLA FESTIVAL 2010 - Asturias, SPAIN

Pink Noise Sets (Fernanda Martins & Candy Cox)

Pink Noise (Fernanda Martins & Candy Cox) @ Fuel Techno & Descontrol - Sao Paulo, Brasil (Nov. 2009)

Populární články:
Další články autora:

Tour de Bar 3 - ČEZ Aréna, Pardubice

V pátek se v ČEZ Aréně utkaly nejlepší bary z Pardubic a Hradce Králové ...

LayDee Jane a Ladida - Gimlet Music Bar, Pardubice

V sobotu nás čekala druhá část oslav 3. narozenin Gimletu a na tomto mejdanu nám za ...

Polštářová bitva - Zámek Choltice

V sobotu se na Zámku konala "Polštářová bitva" na kterou byla připravena pořádná ...

Vězeňská Dámská Jízda - Patapuf Bar, Pardubice

Dubnová dámská jízda měla podtitul "Vězeňská" a tak na dámy čekaly drsné ...

Velikonoční Párty - Neon Partyplace, Hradec Králové

V sobotu jsem poprvé zavítal do clubu NEON partyplace, který naleznete v Hradci Králové ...

Přečtěte si také:
Autor:
Jan Šindelář - Gody
Autor článku: Jan Šindelář - Gody
redaktor
Zakladatel webu, fotograf, redaktor. Moderátor ranní show na Hitrádiu Magic, v neposlední řadě DJ. Sólově hraje jako Gody, s DJským kolegou Honzou Mayerem založili projekt Electrohands.

Diskuze: