Lineup.cz - Recenze - Fenomény clubbingu: 3 nešvary českých párties

Fenomény clubbingu: 3 nešvary českých párties

11.11.2012
Tzésar
Fenomény clubbingu: 3 nešvary českých párties

Za posledních pár let se nám na párties rozmohly takové nešvary. Nechť článek slouží jako cenné info pro dje a promotéry, kterých slov se při sepisování dechberoucích párty info vyvarovat.

 

 

 

 

Jsou to tak 3 roky zpátky, co začalo v Česku období párties s tzv. „zcela jedinečným konceptem“.

Najednou byla každá párty s novým konceptem a bylo jedno, jestli byla v lednu, nebo poslední párty v roce. Zase to byla zcela nová párty s jedinečným konceptem. Tento jedinečný koncept spočíval v tom, že příchozí návštěvníci dostávali uvítací drink a na párty tancovali go go tanečnice. Vrchol kreativity českých promotéru.

Ve stejnou dobu se zrodil další fenomén, respektive zrodilo se nejvíce nejlepších djů v republice. Najedou byla naše země nejbohatší co do výskytu „jedněch z nejlepších djů“. Jakoby mávnutím kouzelného proutku všude hráli djs, kteří byli jedni z nejlepších djů v ČR. Klasický příklad takového dje byl převážně dj pocházející z Prahy. Automaticky si přivlastňoval toto označení cca po 5 letech hraní kdekoliv. Tento fenomén přetrvává do současnosti.

Nyní, v roce 2012, vyvstává na povrch další česká unikátnost. Rok 2012 je rokem nadaných úspěšných producentů. Stále častěji můžete v tiskových zprávách číst, že na dané párty vám zahraje nadaný producent a dj. Nadaný producent zpravidla slepuje do sebe dva songy a vytváří bootlegy s komerčními jmény jako David Guetta nebo Hardwell, v lepším případě dělá progressive house, který zní jako miliarda dalších songů slepovaných ze sample balíčků v tetrisu pro starší – Abletonu. Možná namítnete; vždyť ale vydávají muziku na Beatportu, to je přece úspěch! Udělat muziku a dostat svůj track na komerční portály je jedna věc (a ne příliš obtížná), druhá věc je, zda ji vůbec někdo koupí. Úspěšnost producenta by neměla být hodnocena podle toho, jestli je schopný zapnout si počítač nebo vydat track na Beatportu, ale na základě prodeje. Ostatně, momentálně se v hudebním průmyslu vyplácí zisky za 3. kvartál, tak se zeptejte svého oblíbeného úspěšného producenta, kolik prodal tracků a jak to tedy doopravdy je. Ještě jsem nikdy u žádného dje/producenta za ty roky nezaregistroval, že by se chlubil těmito údaji o prodejnosti, jako třeba tím, jak je úspěšný a nadaný, což někteří neopomenou zmínit hned v první autobiografické větě.

Třeba ale opravdu máme nejlepší párty a nejlepší dje na světě, kteří jsou nadaní producenti, jen to zbytek světa zatím neví. 

music_fails_thanks_mr_dj2

Populární články:
Další články autora:

Tour de Bar 3 - ČEZ Aréna, Pardubice

V pátek se v ČEZ Aréně utkaly nejlepší bary z Pardubic a Hradce Králové ...

LayDee Jane a Ladida - Gimlet Music Bar, Pardubice

V sobotu nás čekala druhá část oslav 3. narozenin Gimletu a na tomto mejdanu nám za ...

Polštářová bitva - Zámek Choltice

V sobotu se na Zámku konala "Polštářová bitva" na kterou byla připravena pořádná ...

Vězeňská Dámská Jízda - Patapuf Bar, Pardubice

Dubnová dámská jízda měla podtitul "Vězeňská" a tak na dámy čekaly drsné ...

Velikonoční Párty - Neon Partyplace, Hradec Králové

V sobotu jsem poprvé zavítal do clubu NEON partyplace, který naleznete v Hradci Králové ...

Přečtěte si také:
Autor:
Tzésar - Tomáš
Autor článku: Tzésar - Tomáš
redaktor
Redaktor rubrik Víkendová trojka, Jak udělat hit, můžete ho potkat i na mejdanech, jak roztáčí placky...

Diskuze: