Lineup.cz - Biografie - Hradhouse představuje Marcuse Intalexe

Hradhouse představuje Marcuse Intalexe

22.7.2009
Mára
Hradhouse představuje Marcuse Intalexe

Ať už jako skladatel nebo jako DJ, Marcus Intalex patří k předním reprezentantům oduševnělé a muzikální větve drum and bassu, kterou jsme si zvykli nazývat liquid funk.

Počínaje podnětnou skladbou "How You Make Me Feel" přes loňské LP "Eleventh Hour" (ve spolupráci s Calibre a ST Files jako Mist:ical) se jeho produkce proslavila posouváním hranic a zároveň tím, že zůstává stále přitažlivá. Marcusovy DJské sety se vyznačují vytříbenou stylovostí a všudypřítomnou energií a vášní, Intalex sám bývá považován za toho, který určuje vkus a vede scénu.

Marcusova vášeň pro muziku se zrodila v anglickém Manchesteru, kde vyrůstal. Z první ruky si vychutnal rodící se taneční scénu díky legendárnímu klubu Hacienda. Jeho zájem o hudbu rostl s tím, jak se rozvíjela samotná scéna. Svou první akci, kde vystupoval jako profi DJ, si odbyl již v 17 letech. V té době ovládl ostrovní scénu acid house jako odpověď na americké detroit techno či chicago house a Intalex byl tím, kdo si takové desky kupoval. Nezbývalo tedy nic jiného než začít je hrát veřejně.

Mladík zapálený do hudby získává zaměstnání snů: přijme místo prodavače v obchodu s deskami Eastern Bloc. Odtud si buduje základnu na Manchesterské scéně a společně s kamarádem Mancunian Mark XTC začíná produkovat vlastní skladby pod názvem Da Intalex. Jejich počin vychází na značce Flex Recordings.

Šťastná schůzka s bossem labelu Flex v raných 90. letech přivedla Marcuse na společnou cestu s producentem a zvukovým inženýrem ST Files a dala vzniknout partnerství, které známe dosud pod názvem MIST. Právě jejich přelomová skladba "How You Make Me Feel" (vydaná v roce 1999 na 31 Records, jehož šéfem je Doc Scott) odstartovala nový posun na dosavadním drum'n'bassovém poli. Do té doby dominoval ostrovní zlámané scéně temný a agresívní zvuk. MIST stvořili několik remixů pro MJ Cole, Un:Cut, 4Hero či Solid State a tím se pevně etablovali jako leadeři scény.

V roce 2001 zakládá Marcus vlastní label Soul:r, aby mohl vydávat vlastní počiny a také nabídnout zázemí podobně smýšlejícím umělcům jako Calibre, High Contrast, DJ Marky či D:Kay. Od té doby label vyrostl a stal se jedním z nejvíce respektovaných na scéně. Stále vydává inovativní drum and bass a dbá na hudební spojitost a jakousi "učesanost".

Kromě spolupráce s kolegy vydává Marcus Intalex také svou sólovou produkci, jeho track "Nebulus" najdeme na Metalheadz, na Soul:r pak vydal EP "Refreshed". Zde Intalex proplétá svůj milovaný detroit s drum and bassem takovým způsobem, který ho činí unikátním a charakteristickým. Marcus se zároveň v DJských setech neomezuje pouze na drum and bass, ale ladně míchá deep house, techno i oduševnělý break beat. Předloňský Intalexův záznam ze série CD Fabric Live patří k tomu nejcennějšímu z celé série.

Jako každý slavný DJ, i Marcus Intalex již sjezdil se svými sety celý svět. Nejprve procestoval komplet Velkou Británii, Evropu, severní a jižní Ameriku a stejně tak i Asii a Austrálii. Jednak často hrává na nocích Metalheadz, pak také ukazuje svou promotérskou píli u vlastních parties Soul:r a Revolv:r. V současnosti patří díky svým vystoupením na největších drum and bassových eventech Breaking Science či Drum and Bass Arena k těm nejžádanějším DJům na scéně.


Za patnáct let své kariéry se Marcusova vášeň pro hudbu stále nezmenšuje. "Muzika je právě teď na výborné pozici a stává se pořád lepší a lepší!" říká Marcus. Lze s ním nesouhlasit? Přesvědčte se sami 8. srpna na hradě v Boskovicích!Populární články:
Další články autora:

Tour de Bar 3 - ČEZ Aréna, Pardubice

V pátek se v ČEZ Aréně utkaly nejlepší bary z Pardubic a Hradce Králové ...

LayDee Jane a Ladida - Gimlet Music Bar, Pardubice

V sobotu nás čekala druhá část oslav 3. narozenin Gimletu a na tomto mejdanu nám za ...

Polštářová bitva - Zámek Choltice

V sobotu se na Zámku konala "Polštářová bitva" na kterou byla připravena pořádná ...

Vězeňská Dámská Jízda - Patapuf Bar, Pardubice

Dubnová dámská jízda měla podtitul "Vězeňská" a tak na dámy čekaly drsné ...

Velikonoční Párty - Neon Partyplace, Hradec Králové

V sobotu jsem poprvé zavítal do clubu NEON partyplace, který naleznete v Hradci Králové ...

Přečtěte si také:
Autor:
Marek Jablonovský - Mára
Autor článku: Marek Jablonovský - Mára
šéfredaktor
Šéfredaktor, fotograf...

Diskuze: