Lineup.cz - Biografie - Hradhouse představuje Dje Makotu- hvězdu na nebi země vycházejícího slunce

Hradhouse představuje Dje Makotu- hvězdu na nebi země vycházejícího slunce

16.6.2009
Mára
Hradhouse představuje Dje Makotu- hvězdu na nebi země vycházejícího slunce

Velmi nadaný, orientující se v mnoha žánrech - od klasiky, přes jazz, soul, až po elektroniku, vynikající precizní technikou mixu a temperamentním, spontánním vystupováním před publikem - to je jen stručná charakteristika osobnosti DJe Makota, který se vám představí jako headliner DnB pódia 8.srpna na festivalu Hradhouse.

Pojďme si ale tuto výjimečnou postavu ze scény zlámaných beatů přiblížit už o něco dříve…

 Makoto Shimizu se narodil v roce 1977 v Tokyu a své vůbec první dojmy ze světa melodií začíná vstřebávat skutečně brzo - jak sám vzpomíná, bylo to už v mateřské školce, kdy jako velmi malé dítě vnímal krásu Beethovenových skladeb, které už tehdy dokázal ocenit. Ačkoliv Makotovi rodiče neměli umělecké povolání, tak doma hrála hudba vždy důležitou roli. Zejména klasika, zmíněný Beethoven a jeho 9. Symfonie provázeli Makota jeho dětstvím i dospíváním.

Zlomový okamžik přišel pak v momentě, kdy Makoto slyšel soundtrack Ryuichi Sakamota k filmu Poslední císař. Přímo geniální sound,  který zahrnoval doposud nepoznané zvuky a postupy, přivedl Makota k počátečním experimentům se samply a syntetizátory.

 Během studií zvukového inženýrství na Tokyjské univerzitě prošel Makoto poměrně pestrým hudebním vývojem. Ke klasice  po stupně přibyly i další žánry - jazz a soul, které ho postupem času dovedly až k elektronice, konkrétně ke zlámaným beatům. A právě tento směr Makota natolik uchvátil, že se rozhodl věnovat se mu i nadále a na profesionální úrovni.

 V roce 1999, po mnoha nekonečných hodinách strávených intenzivní přípravou, se Makotovi podařil první velký úspěch na poli produkce - jeho jméno se zapsalo pod respektovaný label patřící LTJ Bukemovi - Good Looking Records. Mimochodem - byl to právě LTJ Bukem a Goldie a jejich skvělá produkce (konkrétně Bukemovo album Logical Progression a Goldieho singl Inner City Life), kteří definitivně ovlivnili Makotův jasný cíl dobýt svět Drum'n'Bassu.

 A tak Makotovi vychází na zmíněném labelu jedna z prvních desek - Butterfly. Právě tento track si později vybral i LTJ Bukem pro jednu ze svých kompilací - Progression Session 4. Velmi osobité pojetí Drum'n'Bassu, do kterého Makoto často prolíná i jiné žánry a skvělá technika mixu, z něj během chvíle udělaly hvězdu první velikosti.

 V roce 2003 Makoto vydává své debutové album Human Elements, které bylo velmi kladně oceněno hudební kritikou a dostalo se mu označení "Soul 70. let v 21. století. Ve stejném roce vychází na labelu Good Looking Rec. další významný kousek Makotovi rozsáhlé produkce - a to mix Progression Session Japan Live 2003. Právě na této věci už Makoto spolupracuje se zpěvačkou a MC Deeizm, se kterou velmi často vystupuje.

 V současné době roztáhl Makoto křídla ještě více do světa - tracky vydává na Renegade, Hospital, Innerground, Vibes records a dalších. V roce 2007 mu vyšlo velmi dobře přijaté album 'Believe In My Soul' (Good Looking records), plné ostrých beatů, jemných a chytrých melodií a "kulaté" basy.

Makoto ale vyniká i za gramofony, jeho společná vystoupení s kamarádkou a vynikající zpěvačkou Deeizm patří k tomu nejlepšímu, co můžete na současné drumanbassové scéně dostat. Desky stylově podobné jako Makotova produkce, přes které se vlní jemný zpěv MC Deeizm vytvářejí atmosféru, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat …

 8.srpna vás Makoto společně s vynikající zpěvačkou MC Deeizm vtáhne do svého jedinečného světa, ve kterém prolíná Drum'n'Bass, soul a jazz.

Nenechejte si tento zážitek ujít, bude totiž stát za to…

 

LINKY:

http://www.discogs.com/artist/Makoto

http://www.myspace.com/makotodj

http://humanelements.jp/news/index.php

http://www.youtube.com/watch?v=ZAAkkKITIFE

http://www.youtube.com/watch?v=TNATseAAHz8&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Nz4BQQIoJ1E&feature=related

 

 

 

 

 

Populární články:
Další články autora:

Tour de Bar 3 - ČEZ Aréna, Pardubice

V pátek se v ČEZ Aréně utkaly nejlepší bary z Pardubic a Hradce Králové ...

LayDee Jane a Ladida - Gimlet Music Bar, Pardubice

V sobotu nás čekala druhá část oslav 3. narozenin Gimletu a na tomto mejdanu nám za ...

Polštářová bitva - Zámek Choltice

V sobotu se na Zámku konala "Polštářová bitva" na kterou byla připravena pořádná ...

Vězeňská Dámská Jízda - Patapuf Bar, Pardubice

Dubnová dámská jízda měla podtitul "Vězeňská" a tak na dámy čekaly drsné ...

Velikonoční Párty - Neon Partyplace, Hradec Králové

V sobotu jsem poprvé zavítal do clubu NEON partyplace, který naleznete v Hradci Králové ...

Přečtěte si také:
Autor:
Marek Jablonovský - Mára
Autor článku: Marek Jablonovský - Mára
šéfredaktor
Šéfredaktor, fotograf...

Diskuze: