Lineup.cz - Biografie - Deluxe představuje kanadský skvost Jeffa Milligana

Deluxe představuje kanadský skvost Jeffa Milligana

27.4.2009
Mára
Deluxe představuje kanadský skvost Jeffa Milligana

Jeff Milligan se rozhodl zasvětit svůj život DJingu a hudební produkci, když mu bylo 15, tedy v roce 1987. Kvůli tehdejší ne příliš košaté kanadské scéně zaměřil svůj zájem na evropské umělce a nahrávací firmy, ale sledoval pozorně také americkou scénu. Muzika, kterou Jeff tehdy začal hrát a kterou vlastně hraje dodnes, byla tak ovlivněna ze dvou stran - konzervativnější kontinentální Evropou a experimentálnější a minimalističtější Amerikou. A právě střet těchto vlivů dal později vzniknout unikátnímu kanadskému zvuku.

Jeff v sobě objevil talent pro práci s gramofony a brzy se stal vyhledávaným DJem pro svůj um hraní ze tří nebo čtyř decků. Dospělo to tak daleko, že o něm jeho současníci začali tvrdit, že je díky své technice jeden z nejtalentovanějších DJs na světě. Psal se rok 1999, kdy Jeff Milligan ještě pod přezdívkou Algorhitm vyrazil na své první světové turné. Partypeople v České republice měli to štěstí a mohli si už tehdy Milligana vychutnat na jednom z prvních dílů Orion Hall, kde společně s kolegou Mike Shannonem zahráli výborné tech-minimalové sety. Nutno dodat, že barevný kanadský minimal tehdejší doby se značně lišil od produkce doby nedávno minulé, kdy se často nudně poskládané beaty označily za "minimal", což mělo zajišťovat zábavnost.

Také Jeffovy vlastní skladby mají ve světě značný ohlas a autor je vysoce ceněn nejen jako DJ, ale i jako muzikant. Prvotiny a loopy vydával na značkách +8 nebo Sotonin, následovaly  labely jako německý Level, domácí New Canada, Trenton (Francie) či japonský label Blank. Ze spolupráce s respektovaným slovenským minimalistou Tiborem Holodou vzešly jeho tracky na labelu !"@.*!%. Seznam dalších značek, kde Jeff Milligan aka Algorhitm vydával, by zabral dobrých pár odstavců naplněných zvučnými jmény.

Jeff již koncem 90. let zakládá svůj vlastní label Revolver, který pilně spolupracuje jak s minimalisty domácí a evropské scény, tak i s umělci z celého světa. Díky Jeffově neúnavné práci a kvalitnímu zvukovému materiálu zásobujícímu lisovnu vinylů se z Revolveru stává široce uznávaný kanadský vývozní artikl s významným vlivem na celosvětovou elektronickou scénu. A za vším stojí Jeff se svým nekompromisně dokonalým výběrem umělců a jejich unikátních tracků, které vytvářejí nové trendy a nikdy nenásledují ty dosavadní. Pokud chcete zažít vyjímečně promyšlený a dokonale technicky namixovaný set, nesmíte si nechat Jeffa Milligana 14.5.2009 v Coffee House, na akci Deluxe 02 ujít.

http://www.deluxevent.cz/JEFF MILLIGAN VIDEO

http://www.youtube.com/watch?v=9I8VXgiGqF4

http://www.youtube.com/watch?v=H3UiEqFOVJI


Populární články:
Další články autora:

Tour de Bar 3 - ČEZ Aréna, Pardubice

V pátek se v ČEZ Aréně utkaly nejlepší bary z Pardubic a Hradce Králové ...

LayDee Jane a Ladida - Gimlet Music Bar, Pardubice

V sobotu nás čekala druhá část oslav 3. narozenin Gimletu a na tomto mejdanu nám za ...

Polštářová bitva - Zámek Choltice

V sobotu se na Zámku konala "Polštářová bitva" na kterou byla připravena pořádná ...

Vězeňská Dámská Jízda - Patapuf Bar, Pardubice

Dubnová dámská jízda měla podtitul "Vězeňská" a tak na dámy čekaly drsné ...

Velikonoční Párty - Neon Partyplace, Hradec Králové

V sobotu jsem poprvé zavítal do clubu NEON partyplace, který naleznete v Hradci Králové ...

Přečtěte si také:
Autor:
Marek Jablonovský - Mára
Autor článku: Marek Jablonovský - Mára
šéfredaktor
Šéfredaktor, fotograf...

Diskuze: