Lineup.cz - Biografie - Citadela- Kdo je to Toxic Noiz?

Citadela- Kdo je to Toxic Noiz?

20.1.2010
Mára
Citadela- Kdo je to Toxic Noiz?

Party Citadela, kde vystoupí jako hlavní hvězda Paul van Dyk, se kvapem blíží. Jedním z hostů této velké události, kdy "mistr" České republice představí nové album "Volume", bude polský DJ a producent Toxic Noiz. Zkusili jsme se tedy na tohoto mladého, ale v Polsku velmi oblíbeného DJe, zaměřit.

Oproti ostatním hvězdám, které na brněnském výstavišti vystoupí, není primárně zaměřený na trance. Jeho hudební vkus a to, co prezentuje, se dá zahrnout do škatulky house, elektro a progressive.

První kroky k elektronické hudbě se u tohoto mladého borce objevují na počátku 90. let, kdy pořizuje první gramofony a plní si tak jeden ze svých největších snů, a to stát se DJem. Další jeho snahy o proražení vedou přes soutěže a DJ klání, ve kterých do dnešního dne získal několik ocenění. V té době také pořizuje první "mašinky" na své studio, které zanedlouho vyprodukují první hudební podklad pro reklamní spot.

Nadání Toxic Noize je umocněno také jeho snahou o prezentaci hudby, která se hodí spíše do televize a rozhlasu. Zde si rozšiřuje své obzory ve tvorbě komerčních radio spotů a televizních reklam. Jako jedem z mála lidí v této branži totiž není certifikovaný zvukař, a proto jeho snahy o dosažení kýženého efektu musí být větší než u ostatních. Jak se s tím vypořádal? Aktuálně patří mezi nejvíce oblíbené producenty filmových a reklamních podkladů v Polsku.

Od roku 2004 se také stává spoluzakladatelem MDT - Agency, která má na svědomí největší eventy po celém Polsku. Během událostí (Sunrise Festival, Revolution, Entrance atd.), které tato agentura pořádá, je jako jeden z ředitelů zodpovědný za technickou stránku kontroly celého festivalu. Samozřejmostí je také jeho vystoupení jako rezidenta všech parties MDT - Agency.

Snad nejvíce známý se stal po jeho vystoupeních na letním Sunrise Festivalu, který znamenal zlom v jeho kariéře. Svou pestrou, dynamickou a nesmírně energickou směsí progressive houseu a electra se tento DJ brzy dostává do obecného povědomí a jeho talentu si všímá mnoho velkých osobností světové taneční scény. Následují vyprodaná vystoupení po boku největších hvězd elektronické hudby od Tiesta, Armina van Buurena až po ATB, kdy polská scéna poznala kouzlo tohoto DJe. Začíná se objevovat ve spoustě nejlepších a největších klubů, a to nejen v Polsku, ale i v zahraničí - ve Velké Británii, Irsku a nebo v Německu.

V České republice to bude na party Citadela jeho velká premiéra. Jak se tohoto úkolu zhostí? Už teď víme, že patří mezi to nejlepší, co polský trh dokáže nabídnout. Spousta zkušeností, trpělivosti, ale také nepřeberné množství hudebních nápadů. To vše dokáže zužitkovat do svého setu, aby dokázal pobavit množství lidí, kteří zavítají na tuto brněnskou událost.

www.myspace.com/djtoxicnoiz

www.toxicnoiz.pl

Populární články:
Další články autora:

Tour de Bar 3 - ČEZ Aréna, Pardubice

V pátek se v ČEZ Aréně utkaly nejlepší bary z Pardubic a Hradce Králové ...

LayDee Jane a Ladida - Gimlet Music Bar, Pardubice

V sobotu nás čekala druhá část oslav 3. narozenin Gimletu a na tomto mejdanu nám za ...

Polštářová bitva - Zámek Choltice

V sobotu se na Zámku konala "Polštářová bitva" na kterou byla připravena pořádná ...

Vězeňská Dámská Jízda - Patapuf Bar, Pardubice

Dubnová dámská jízda měla podtitul "Vězeňská" a tak na dámy čekaly drsné ...

Velikonoční Párty - Neon Partyplace, Hradec Králové

V sobotu jsem poprvé zavítal do clubu NEON partyplace, který naleznete v Hradci Králové ...

Přečtěte si také:
Autor:
Marek Jablonovský - Mára
Autor článku: Marek Jablonovský - Mára
šéfredaktor
Šéfredaktor, fotograf...

Diskuze: