Lineup.cz - Biografie - Apokalypsa- Advent & Industrialyzer: Techno pro 21. století

Apokalypsa- Advent & Industrialyzer: Techno pro 21. století

29.9.2010
Mára
Apokalypsa- Advent & Industrialyzer: Techno pro 21. století

Dvojitá palba a hutný, živý souboj. První vystoupení v ČR ve společném LIVE setu, nekompromisní basová linka a divoké perkuse. Kvalitní produkce, unikátní výkony stavěné na zkušenostech a velkých vědomostech ze světa soundengineeringu. Čeká vás skutečný živý koncert tvořitelů novodobých techno zvuků. Geniální duo, které vám svým výkonem dokáže, že se právem řadí mezi to nejlepší, co světová techno scéna nabízí. Autoři vynikajících tracků Recall, nebo Code Works, miláčci publika, jejichž jižanské charisma a temperament vás doslova pohltí. Jestli něco symbolizuje temné a tvrdé techno posledních pěti let, pak to jsou rozhodně THE ADVENT LIVE & INDUSTRIALYZER LIVE

Jmenují se Cisco Ferreira a Ricardo Rodrigues, ale svět je zná lépe jako Advent & Industrialyzer. Dva osobití producenti a DJs dali ve studiu hlavy dohromady, aby vytvořili jednu z nejvýraznějších dvojic současné techno scény. Kdo vás to tedy nemilosrdně přinutí tancovat?

Ricardo aka Industrialyzer se narodil a vyrostl v portugalském hlavním městě Lisabonu. Ve svých čtrnácti letech se nechal inspirovat muzikantskou profesí svého otce a rozhodl se věnovat se hře na kytaru. Už po dvou letech intenzívních kurzů mohl sám začít dávat lekce hudební teorie a stupnic mladým talentům. V sedmnácti letech jej ovšem pohltila láska k elektronické hudbě a předznamenala jeho následující kariéru.

Začínal stejně jako mnoho jiných DJs hraním doma v ložnici, aby se postupně přes bary, koncerty a festivaly dostal k pořádnému hraní v portugalských klubech. V roce 2000 se zdá, že Ricardo míří mezi Lisabonskou DJskou smetánku, ovšem ten lehce znechuceně opouští Portugalsko a míří do Nizozemska. Jeho plán je jiný: Naučit se produkovat vlastní skladby.

Původně to měla být jen zastávka na dobu kurzu produkování, ovšem Ricarda uchvátila holandská lokální techno scéna a rozhodne se, že zůstane. V roce 2003 si otevírá cestu ke slávě, když skončí druhý v prestižní DJské soutěži I Love Techno. Svůj um potvrzuje i o dva roky později v klání Dance Parade Rotterdam. To už ale Ricardo pilně tvoří, vylepšuje a stále posunuje svůj zvuk k dokonalosti.

To nemohlo zůstat dlouho bez odezvy, píše se rok 2007 a jeho talentu si všimne osoba nadmíru povolaná - nikdo menší než Cisco Ferreira aka The Advent. Nedlouho na to už Industrialyzer vydává na značce Kombination Research. Kromě vlastních tracků tvoří remixy pro jména jako A.Paul, Sven Wittekind, Christian Fischer and DJ Murphy a samozřejmě i pro Advent. Ještě na konci téhož roku vzniká Ricardův nový label CodeWorks a jeho "sudičkami" jsou Cisco a Paulo Gomes. Úspěch v podobě obrovských prodejů se dostavuje už po týdnu od vydání první desky!

Posílení a nově motivovaní, zakládají Cisco a Ricardo projekt Advent vs Industrialyzer. Slibnou budoucnost věští novému duu releasy na legendárních značkách jako Drumcode, MB Electronics, Beat Disaster či Theory. Ricardo také v listopadu roku 2008 opouští svou dosavadní práci a začíná se věnovat muzice a vystupování na sto procent. Cesta ke slávě je otevřená, věci začínají dostávat spád. Dnes zná duo Advent & Industrialyzer celý svět jak díky setrvale kvalitním a novátorským releasům, tak i díky brilantní živé show, která se svou energií a barevností vymyká nudnému minimalismu jiných méně talentovaných producentů.

Co ještě dodat k pojmu The Advent? Je zárukou zvukového terorismu již od roku 1990. Portugalský producent Cisco Ferreira tehdy spolupracoval s Colinem McBeanem. Doménou The Advent se během pár let stanou jak prudké energetické smrště v nekompromisním techno kabátě, tak i experimentální výlety do vod electro či dokonce hip hopu.

Cisco hned poté, co opustil školu, získal práci jako zvukový inženýr v nahrávací společnosti, takže už v roce 1988 začíná nahrávat svůj první materiál po boku C.J. Bollanda jako projekt Space Opera. Ještě předtím, než potká Colina, vydává Cisco první sólovou desku „Why Don’t You Answer”. Průlomem do světové slávy se stává deska Elements of Life (Internal Rec.) z roku 1995, kterou kritici přirovnávají k nejlepším dílům Derricka Maye či Kevina Saundersona. Druhé regulérní album A New Beginning vychází v roce 1997 opět na Internal Records. Se slávou přichází nabitý kalendář hraní, který na přelomu tisíciletí přinutí Colina opustit duo a věnovat se sólové produkci. Cisco dál pokračuje jako Advent a roku 2001 vydává “Time Trap Technik” na Gigolo Records.

Nyní již znáte oba protagonisty, ale ještě nevíte, co se bude dít, až společně vystoupí na Apokalypse jako Advent & Industrialyzer. Budete překvapení, jak si ti dva dokážou svou produkcí v propracovaném live-actu doslova omotat každého okolo prstu a s nekompromisní silou všechy přinutí tancovat až na doraz. Tohle nebude procházka sadem s kvetoucími jabloněmi, ale poctivý důkaz toho, jak zní a co dokáže nejaktuálnější techno na Apokalypse!

 

Video:

http://www.youtube.com/watch?v=25-IID1ozZ8

http://www.youtube.com/watch?v=damyZQ6sf20

 

Populární články:
Další články autora:

Tour de Bar 3 - ČEZ Aréna, Pardubice

V pátek se v ČEZ Aréně utkaly nejlepší bary z Pardubic a Hradce Králové ...

LayDee Jane a Ladida - Gimlet Music Bar, Pardubice

V sobotu nás čekala druhá část oslav 3. narozenin Gimletu a na tomto mejdanu nám za ...

Polštářová bitva - Zámek Choltice

V sobotu se na Zámku konala "Polštářová bitva" na kterou byla připravena pořádná ...

Vězeňská Dámská Jízda - Patapuf Bar, Pardubice

Dubnová dámská jízda měla podtitul "Vězeňská" a tak na dámy čekaly drsné ...

Velikonoční Párty - Neon Partyplace, Hradec Králové

V sobotu jsem poprvé zavítal do clubu NEON partyplace, který naleznete v Hradci Králové ...

Přečtěte si také:
Autor:
Marek Jablonovský - Mára
Autor článku: Marek Jablonovský - Mára
šéfredaktor
Šéfredaktor, fotograf...

Diskuze: